3 clinici medicale care au angajat în forță în ianuarie 2016

Odată cu începutul noului an, pe piața medicală se deschid noi oportunități. Pe platforma MEDIjobs sunteți mereu la curent cu companiile mari ale României care sunt în cautare continuă de profesioniști în țară.

Printre cei mai activi angajatori în prima lună a anului amintim Clinicile ICCO, Mobile Vet și RTC Radiology Therapeutic Center. Iată o scurtă prezentare ale celor 3 companii care așteaptă CV-urile voastre:

     1. Spitalul privat Clinicco (Brașov)

Este cunoscut în întreaga țară pentru Centrul de Cardiologie Intervențională, Chirurgie Cardiovasculară și pentru Clinica modernă de Ortopedie.

Angajează: Infirmier (Cardiologie)

Descrierea jobului:

– Efectuează igiena individuală zilnica a bolnavilor, paturilor și mobilierului din saloane; ·

– Colectează materialele sanitare și instrumentarul de unică folosință utilizate în recipiente speciale și asigură transportul lor în spațiile special amenajate pentru depozitarea temporară; ·

– Răspunde de aplicarea corectă a ordinelor 219/2002 privind gestionarea deșeurilor și a ordinului 216/2006 privind prevenirea infecțiilor nosocomiale.

    2. Mobile Vet (București)

Clinică veterinară în sectorul 2 din București care oferă servicii veterinare de cea mai înaltă calitate atât în cabinet, cât și la domiciliu

Angajează: Medic veterinar

Candidatul ideal:

– Student în minim anuii 2 sau 3 ai Facultății de Medicină Veterinară;

– Absolvent/ă al Facultății de Medicină Veterinară cu experiență minimă de 2-3 ani într-un cabinet sau clinică veterinară;

– Trebuie să fie o persoană sociabilă, cu abilități de comunicare, flexibilitate și aspect profesional.

– Program de lucru: 7-8h/zi.

    3. RTC Radiology Therapeutic Center (Otopeni – Ilfov)

Singurul Centru de Radioterapie din România care utilizează pentru toţi pacienţii trataţi tehnica IMRT-VMAT – cea mai nouă şi performantă soluţie de tratament a cancerului.

Angajează: Medic (Nutriție)

Principalele responsabilități:

– evaluarea, diagnosticarea și tratarea problemelor de alimentare și nutriționale la nivel individual

– alcătuirea bazei unui program de nutriție și dietă personalizat, pentru fiecare pacient în parte

– menținerea la zi a cunoștințelor profesionale

Citește și: 4 joburi de succes din domeniul medical

Despre Autor

Catrinel Hagivreta

Facebook Comment